پودر آگار آگار2یک ژلاتین گیاهی سفید و نیمه شفاف است که از جلبک دریایی گرفته می شود. پودر آگار آگار در واقع همان آگار است که به عنوان یک ماده تثبیت کننده و ضخیم کننده استفاده می شود.

پودر آگار آگار را از کجا تهیه کنیم

برای تهیه این پودر می توانید از طریق وبسایت لوازم قنادی کیت کت اقدام به خرید آن کنید. همچنین امروزه فروشگاه های مواد غذایی و قنادی ها پودر آگار آگار را به مشتریان خود عرضه می کنند. به دلیل خواص بسیار زیاد این پودر، آگار آگار به خوبی در جهان شناخته شده است. این پودر منشاء گیاهی دارد و شما می توانید بدون هیچ نگرانی از این پودر در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

طریقه استفاده از پودر آگار آگار

برای استفاده از این پودر شما باید آن را به همراه یک مایع به جوش آورید تا عامل ژل‌ سازی در پودر آگار آگار فعال شود. بهتر است برای این کار از شعله ملایم استفاده کنید و در حین حرارات دادن مرتبا مخلوط را بهم بزنید. اجازه دهید ۳ تا ۴ دقیقه مخلوط به خوبی به جوش آید، تا عامل ژل شدن فعال شود. سپس بگذارید کمی خنک شود.

فرق ژلاتین با آگار آگار

تفاوت اصلی2ژلاتین2با پودر آگار آگار در منبع آن است. آگار آگار برخلاف ژلاتین برای تنظیم ژل، نیازی به یخچال ندارد. ژلاتین از کلاژن حیوانی ساخته می ‌شود، اما پودر آگار آگار منبع گیاهی دارد و از یک جلبک دریایی تولید می شود. وقتی به صورت نواری فروخته می‌ شود هنوز شبیه جلبک دریایی است.

پودر آگار آگار بدون بو و طعم است و هیچ رنگی بر جای نمی ‌گذارد. هنگامی که ژلاتین برای ساخت ژله استفاده می ‌شود، به دلیل داشتن نقطه ذوب پایین، به راحتی در داخل دهان ذوب می ‌شوند، در حالی که آگار آگار چنین نمی باشد.

ژلاتین استحکام کمتری نسبت به آگار آگار دارد. این پودر به دلیل استحکام زیاد در مقابله با تغییرات دما، به یک ماده محبوب در جهان تبدیل شده است. همچنین برای گیاه ‌خواران و افرادی که به هر دلیلی نمی توانند ژلاتین مصرف ‌کنند، نیز مناسب است. آگار آگار غلظت بیشتری از ژلاتین‌ دارد به همین علت به مقدار کم نیز می تواند برای استفاده شما مفید باشد.

پودر آگار آگار قنادی

آگار آگار کاربردهای بسیار زیادی دارد. اما اصلی ترین کاربرد آن در قنادی ها و تهیه ژل و فرم دادن به خامه است. این پودر باعث استحکام و شکل گیری بهتر ژل و خام در قنادی ها می شود. برای این کار معمولا ۲ قاشق چایخوری از پودر به ۲ پیمانه مایع اضافه می شود. برای تهیه دسرهای میوه ای با حالت اسیدی زیاد ( مثل کیوی و آناناس) میزان بیشتری از این پودر لازم است تا کاملا فرم ژلاتینی پیدا کنند.

پودر آگار آگار برای سفت شدن خامه

از این پودر به دلیل داشتن خاصيت ژلاتينی زياد، برای فرم دادن و ثابت نگه داشتن شكل خامه در قنادی و شیرینی پزی بسیار استفاده می شود. برای این کار معمولا ۲ قاشق چايخوری از این پودر را به ۲ فنجان مايع اضافه می کنند. سپس حدود ۱۰ الی ۱۵ دقيقه در معرض شعله ملایم به آرامی مخلوط را بهم می زنند. سپس به صورت کم کم خامه را به مخلوط اضافه می کنند و به مدت چند دقیقه بهم می زنند تا خامه به خوبی فرم بگیرد. از این خامه می توان برای2تزيين كيك2استفاده كرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]